Polski" "English
www.andrelandberg.com

Moje artykuły

 


Artykuł 1   czytaj

 

„Choroba szalonych ludzi”

czerwiec 2001

 

W kontekście kryzysu gospodarczego i politycznego w Indonezji wskazuję na związek sposobu odżywiania z zachorowaniami na choroby psychiczne. Artykuł zawiera dużo wartościowych informacji na temat chorób odzwierzęcych, w tym choroby Creutzfeldta-Jacoba, a także dane statystyczne dotyczące produkcji i eksportu mączki mięsno-kostnej. Przedstawiam też niezwykłe odkrycia amerykańskich i europejskich naukowców, oraz przykłady udanych terapii głodówkowych w Polsce i za granicą.

 

 

Artykuł 2   czytaj

 

„Zamykamy polskie rzeźnie”

czerwiec 2001

 

W artykule cała masa szczegółowych danych dotyczących testów na BSE, utylizacji tzw. odpadków wysokiego ryzyka, produkcji i eksportu mączki mięsnej, przepisów unijnych, oraz dotacji rządowych dla producentów mięsa.
Tekst wzbogaciłem o stenogramy relacji telewizyjnych, w których mowa o upadłych zakładach mięsnych i związanych z tym przestępstwach gospodarczych.

 

 

Artykuł 3   czytaj

 

„Żyć Światłem”

kwiecień/maj 2001

 

W latach dziewięćdziesiątych Australijka Jasmuheen (www.jasmuheen.com) zasłynęła w świecie jako osoba żyjąca bez potrzeby jedzenia. W kwietniu 2001 roku po raz pierwszy zawitała do Polski. W Warszawie przeprowadziła dwudniowe seminarium poprzedzone wykładem dla szerszego audytorium.
Miałem przyjemność na tych spotkaniach być obecny jako przedstawiciel mediów. Dla czasopisma „Wegetariański Świat” (
www.wegetarianski.pl
) napisałem relację z tego wyjątkowego wydarzenia. Oto pełna wersja mojego artykułu.