Polski" "English
www.andrelandberg.com

Moje tłumaczenia

 

 

 

 

 Tekst 1   czytaj

 

List otwarty do Baracka Husseina Obamy,
prezydenta elekta Stanów Zjednoczonych Ameryki.

 

Autorem listu jest dr Mahathir Mohamad, były premier Malezji.

Dr Mahathir podpowiada prezydentowi Obamie, jakie noworoczne postanowienia powinien spróbować w tym roku zrealizować.

 

 

Tekst 2   czytaj

 

„Domowa Tortura Bronią Radiacyjną:
Straszliwa Hańba Ameryki”

 
Artykuł Vica Livingstona, w którym autor kategorycznie sprzeciwia się takim praktykom stosowanym współcześnie przez amerykańskie agencje rządowe jak elektroniczne nękanie promieniami mikrofalowymi i nie tylko, oraz tzw. osaczanie „figurantów” (gangstalking).

 

 

Tekst 3   czytaj

 

„Tajemny rząd Stanów Zjednoczonych
w stanie wojny z chorymi psychicznie”

 

Tekst ten pochodzi ze strony www.mindcontrolforums.com.
Zachowujący swoją anonimowość autor artykułu twierdzi, że amerykańskie tajne agencje rządowe od dziesiątek lat prowadzą ukrytą wojnę z chorymi psychicznie obywatelami tego kraju. Kluczową rolę w tych działaniach odgrywają urządzenia inwigilacyjne pozwalające widzieć i słyszeć przez ściany, oraz nieśmiercionośna broń soniczna. Ostatecznym celem tej kampanii jest uzyskanie poparcia społecznego dla wprowadzenia obostrzonych uregulowań prawnych w stosunku do osób chorych psychicznie, czyli skazanie ich na przymusowe branie leków aż do śmierci.

 

 

Tekst 4   czytaj

 

Historia prześladowania Carole Sterling

 

Jest to zbiór zapisów korespondencji prowadzonej na forum internetowym przez Carole Sterling, ofiarę prześladowania bronią elektroniczną. Niemożność zniesienia tego cierpienia i poczucie beznadziejnej bezradności doprowadziły ją do odebrania sobie życia.
 

 

Tekst 5   czytaj

 

Monarch: The New Phoenix Program II

 

Jest to obszerny fragment książki, w której szczegółowo opisane są różne techniki kontroli umysłu stosowane przez amerykańskie agencje wywiadowcze i to, według jakich kryteriów wybierane są ofiary ich tajnych operacji. Autorem książki jest amerykański mikrobiolog Marshall Thomas. Jest on również autorem długometrażowych filmów dokumentalnych (www.youtube.com/marsboy683).
Tekstu tego jeszcze nie przetłumaczyłem, ale zamieszczam tu już teraz oryginał w języku angielskim, bo wiem, jak bardzo niektórym osobom te informacje mogą być pomocne.

 

 

 Tekst 6  czytaj

 

 „Pożywienie dla świata?”

 

Czy genetycznie modyfikowane organizmy są bezpieczne i zdrowe? Dlaczego niektórym korporacjom tak bardzo zależy na ich upowszechnieniu? Kto na tym zarabia i czyim kosztem? Odpowiedzi znajdziemy w tym artykule angielskiego obrońcy praw zwierząt.
Tekst  ukazał się w 2000 roku w wiosennym wydaniu angielskiego kwartalnika  “Viva! Life”. Tytuł oryginalny: “Food For The World?”
Autor artykułu, Tony Wardle, jest współautorem książki “Milcząca Arka” i współzałożycielem angielskiej organizacji “Viva!”

 

 

 

Tekst 7  czytaj

 

„Dzieci Kukurydzy”

 

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku w USA coraz więcej młodych ludzi decydowało się na rezygnację z jedzenia mięsa, głównie z pobudek etycznych. Ciekawe, czy ten trend utrzymał się do dnia dzisiejszego.
Artykuł z tygodnika „Newsweek”, 28 sierpnia 1995 r.
Tytuł oryginalny: „Children of the Corn”
Autorzy: Leslie Kaufman, Karen Springen, Adam Rodgers, Jeanne Gordon